Trwa ładowanie strony...
Newsletter

Zapisz się na newsletter

Rezerwacja online

Letnie

Park Dzikich Zwierząt Kadzidłowo - znajduje się w Puszczy Piskiej. Można tu obcować z gatunkami zwierząt zamieszkujących mazurskie lasy. Wielka frajda dla dzieci. Czas zwiedzania ok. 1,5 godziny.

Park Miniatur Warmii i Mazur w Gierłoży - jako jedyny prezentuje miniatury najpiękniejszych zabytków obu regionów i nie tylko. Park oferuje wiele atrakcji dla dzieci takich jak park zabaw, grodzisko rycerskie, strzelnica rycerska, skansen ludowy, park militariów, poligon militarny i wiele innych. (Mikołajki - Gierłoż 50km)

Aqua Park Tropikalna w Mikołajkach - całoroczny kompleks basenowy- basen sportowy, dla dzieci, rwąca rzeka, liczne zjeżdżalnie, grota solna. Odległość ok. 1,5 km od hotelu.

Lodowisko – całoroczne - w Mikołajkach przy ulicy Mrągowskiej 34 znajduje się całoroczne lodowisko o powierzchni 700m2. Odległość od hotelu to ok. 1,5 km od hotelu.

Rejs statkiem - z portu w Mikołajkach wypływają statki pasażerskie. Ciekawym kierunkiem jest największe jezioro w Polsce: jezioro Śniardwy. Polecamy również rejs przepięknym żaglowcem Chopin, który w trakcie kursu na jezioro Śniardwy serwuje gościom „pływające obiady”. 

Sprzęt wodny - w porcie w Mikołajkach istnieje możliwość wypożyczenia sprzętów wodnych takich jak rowery wodne, kajaki, skutery, jachty, motorówki.

Spływy kajakowe rzeką Krutyń - Krutynia to szlak uznawany za jeden z najpiękniejszych szlaków nizinnych Europy. Malownicze krajobrazy także bogata fauna i flora zapewnią Państwu wspaniałe wrażenia. Polecamy odcinek od Ukty do Nowego Mostu- czas spływu ok. 2,5 godziny. (Odległość od Mikołajek 14,5 km)

Wilczy Szaniec - w samym sercu Mazur znajdują się porośnięte lasem ruiny kwatery głównej Adolfa Hiltera. Zamaskowane miasteczko w lesie - 200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe. (Odległość od Mikołajek 48 km)

Święta Lipka - to wieś, w której znajduje się zabytkowy Kościół niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. (Odległość od Mikołajek to 45km)

Wierzba i okolice - to wieś do której prowadzi ciekawa trasa, polecana jako trasa rowerowa. Jej szlak wiedzie przez piękny las a następnie promem przez jezioro Bełdany. (7 km)

Popielno - znajduje się tu hodowla dziko żyjących Koników Polskich. W zabytkowym spichlerzu znajduje się muzeum przyrody. Można tu dotrzeć promem w sezonie letnim. Trasa przez las ok. 7,5 km.

Grunwald - Pole bitwy - w południowej części Gminy Grunwald znajdują się Pola Grunwaldzkie z Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej i Pomnikiem Zwycięstwa Grunwaldzkiego. (Odległość 133 km)

Rezerwat na Jeziorze Łuknajno - już od 24.07.1937 r.; uznano Łuknajno za rezerwat ornitologiczny. Rezerwat ten o pow. 709,97 ha położony jest 5 km na wschód od Mikołajek. Łuknajno jest największym skupiskiem łabędzia niemego. 

Galindia - kraina historycznego plemienia Galindów, położona na półwyspie u ujścia rzeki Krutyni do Jeziora Bełdany. O niezwykłe miejsce z klimatem. Przez Galindię przebiegał SZLAK BURSZTYNOWY, którym przewożono na południe i zachód niezwykle cenny bursztyn. (Odległość 13 km)

Puszcza Piska - drugi pod względem wielkości kompleks leśny w Europie. Powierzchnia całej puszczy wynosi ok. 100 tys. ha. W skład obszaru Puszczy Piskiej wchodzi wiele jezior które pełnią także rolę rezerwatów. Należą do nich m.in. Bełdany, Jezioro Nidzkie, Jegocin. Rezerwat przyrody Jezioro Warnołty i Jezioro Mokre a także największe z nich jezioro Śniardwy oraz część Jeziora Mikołajskiego. Przez obszar przepływają dwie główne rzeki: rzeka Krutynia, która jest jednocześnie przepięknym szlakiem na wyprawy kajakowe, oraz rzeka Pisa a także wiele mniejszych tworzących niepowtarzalny klimat Mazur - Krainy Tysiąca Jezior i Rzek.

Leśniczówka Pranie - przed wojną Seehorst, powstała około 1880r i była leśnictwem wsi Krzyże. Polska nazwa "Pranie" wzięła się od łąki nad którą leży leśniczówka , a która jak mówili Mazurzy "prała" czyli osnuwała się mgłą , dymiła . Położona w Puszczy Piskiej tuż nad jeziorem Nidzkim. Przeszła do historii dzięki pobytom w niej wybitnego polskiego poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W 1980r. w Praniu utworzono Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W leśniczówce w lipcu i sierpniu odbywają się poranki poetyckie połączone z recytacją wierszy Gałczyńskiego w interpretacji wybitnych aktorów i prezentacją muzyki poważnej. (Odległość 30 km)

Twierdza Boyen w Giżycku - Twierdza Boyen w Giżycku powstała w latach 1843 – 1855 jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Do fortu miały prowadzić drogi wjazdowe przez bramy Giżycką, Kętrzyńską, Prochową i Wodną, zaś całość otaczać miał mur Carnota o długości 2303 m. W roku 1846 postano-wiono uhonorować jednego ze zwolenników i inicjatorów budowy tego obiektu, generała von Boyen, nadając powstającej twierdzy jego miano.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij